29/05/2016 - 16:30 - Jarun (Zagreb)
  • Izvještaj
  • Rezultati - Seniori
  • Rezultati - Seniorke

Na tradicionalnoj Zagrebačkoj ligi okupilo se 8 ekipa u muškoj i 7 u ženskoj konkurenciji, a BHC Sesvete imale su po jednu ekipu u obje kategoriji.

Prvi dio natjecanja održao se u subotu 14.5.2016., a utakmice planirane za nedjelju 15.5.2016. odgođene su za subotu 28.5.2016., dok se završnica igrala dan kasnije. U prvom dijelu natjecanja dečki su porazili BHC Čakovec nakon raspucavanja, zatim upisali pobjedu 2-0 nakon što se ekipa Let Cepelin Toma-Soft nije pojavila, a u trećoj utakmici porazili AKRP Zagreb s 2-0. Zatim je stigao neugodan poraz nakon raspucavanja od Chemo profila Zagreb i na kraju pobjeda protiv BHC Dubrave 2-0. U drugom dijelu upisali smo tijesni poraz od Detona, dok se ekipa Sokola nije pojavila.

U nastavak Zagrebačke lige dečki su ušli s četiri pobjede u pet utakmica, a zadnjeg dana na rasporedu bile su utakmice protiv Detona i Sokola. U utakmici protiv Detona protivnik je bio bolji s 2-0, iako smo promašili šut za pobjedu u drugom setu.

Drugi protivnik se nije pojavio, te smo na kraju ligaškog dijela završili na 2. mjestu s tri pobjede u pet utakmica (rezultati protiv Let Cepelina i Sokola izbrisani su jer te ekipe nisu odigrale minimum od četiri utakmice). Na trećem mjestu završio je BHC Čakovec, dok su četvrti bili Chemo profili Zagreb. Na vrhu je očekivano bio Detono Zagreb.

Polufinalni dvoboj odigrali smo vrlo zrelo i bez previše drame porazili BHC Čakovec s 2-0 u setovima. No finale je ponudilo dramu. Prvi set je odlično otvoren i prednost je rasla iz minute u minutu do maksimalnih 14-6, a nakon toga Detono odlično reagira u oba smjera i dolaze na zaostatak od 2 poena. Nakon pozvanog time-outa s 14 sekundi do kraja odigrali smo do šanse koju nismo iskoristili te su protivnici nakon time-outa došli do pogotka za izjedančenje. U podbacivanju za zlatni gol Klaudio Hranjec odlično je reagiro i osvojio loptu. U napadu je Igor Smolković prošao između dva igrača, a obrambeni igrači su “spojili” Smolkovića u sendvič što su sutkinje protumačile kao probijanje, a Detono je to iskoristio i u idućem napadu zabio za pobjedu. Drugi set je protekao vrlo izjednačeno, a pred kraj seta je Detono došao do prednosti od dva posjeda, Na kraju set završava 19-18 za protivnike, a iako smo se obranili nije bilo vremena za zadnji napad.

Cure su po prvi put igrale ovo tradicionalno natjecanje i u prvom danu upisale tri pobjede! U prvoj utakmici dana nastupili smo samo s četiri igračice, što su naše suparnice (ekipa Šefice) iskorištavale i postizale lake golove s gola na gol. Ipak odličnom igrom u drugom setu zasluženo smo pobijedili, a u raspucavanju smo slavili unatoč činjenici da smo imali pravo na samo 4 pokušaja, dok su protivnice imale 5 pokušaja. U drugoj utakmici igrali smo protiv najstarije hrvatske ekipe WBHC Kontesa Nera – za tu utakmicu priključila nam se iskusna dvoranska rukometašica Josipa Anđelić. Prvi set su protivnice zasluženo slavile, dok smo pobjedom u drugom setu uz odličnu obranu i pogocima markera izborili raspucavanje. U raspucavanju smo opet pobijedili – rezultatom 3-2. U zadnjoj utakmici dana igrali smo protiv BHC Dubrave s puno mladih i novih igračica. U prvom setu smo pobijedili s 2 razlike, dok je drugi set bio manje napet te je upisana pobjeda od 2-0 i dan je završen na vrhu ljestvice! Četvrta i peta utakmica na rasporedu su bile u subotu, 28.5. Protiv Detona drugi set smo odigrali vrlo dobro, no protivnice su na kraju zasluženo slavile rezultatom 2-0. Posljednja utakmica donijela je dvoboj protiv cura iz Chemo profila, a završilo je 2-0 u našu korist.

Cure su u subotu izgubile od Detona s 0-2 u setovima, a nakon toga su istim rezultatom bile bolje od Chemo profila Zagreb i na kraju u pet utakmica imale saldo od četiri pobjede i poraz od Detona te izborile polufinale.

No nedjelja nije bila njihov dan. U polufinalu su cure iz Kontese Nere odigrale odličnu utakmicu i zasluženo s 2-0 u setovima došle do finala. U utakmici za 3. mjesto protiv Šefica nedostajalo je koncentracije, a promašeni ziceri koštali su nas poraza.

Detaljne rezultate možete pogledati ovdje.

29.5. 14:20 Polufinale  BHC Sesvete  BHC Čakovec 2 : 0 21 : 16 18 : 16
29.5. 15:20 3.-4. mjesto  Chemo profili  BHC Čakovec 1 : 2 18 : 16 16 : 17 8 : 9
29.5. 16:40 Finale  Detono Zagreb  BHC Sesvete 2 : 0 23 : 22 19 : 18