BHC Sesvete 1 - 2 White Boys

16/06/2012 - 17:00 - Jarun (Zagreb)
  • Izvještaj
  • Rezultati

Nakon prvoga turnira u 2012., Čakovec Opena, uslijedio je Zagreb Open koji je ponudio, osim natjecanja u seniorskoj kategoriji, i dječji te juniorski dio. Zagreb Open 2012 održao se u periodu od 14. do 17. lipnja 2012. na terenima velikog jezera ŠRC Jarun. Kao i Čakovcu i u Zagrebu su se također skupljali bodovi za European beach handball tour (EBT). Dječji i juniorski dio turnira igrao se 14.i 15.6.2012, a seniorski 15., 16. i 17.6.2012.

Kod seniora je sudjelovalo 15 muških i 10 ženskih ekipa.

Ovo je bio drugi turnir na kojem su dečki iz BHC Sesvete nastupili. Nakon što na Čakovec Openu nije izboren glavni dio natjecanja (ispadanje u kvalifikacijama), na Zagreb Openu smješteni smo u skupinu A s BHC Dubrava, ekipom Pa Kaak i White Boysima. Prvi dvoboj protiv Dubrave završio je porazom od 0:2 u setovima, ali zato je pobjeda upisana u utakmici protiv ekipe Pa Kaak. Prvi set smo dobili s 15:11, dok su protivnici bili bolji u drugom setu (10:19). Pobjednika je odlučilo raspucavanje, gdje su dečki pokazali više koncentracije od protivnika i slavili s 7:6. Protiv White Boysa igrala se odlučujuća utakmica za prolazak skupine. Nakon dva odigrana seta nije odlučen pobjednik te se prišlo raspucavanju. Nažalost, protivnici su bili bolji i izborili nastup u četvrtfinalu.

U muškoj konkurenciji prvo mjesto je u finalu osvojio Detono Zagreb pobijedivši Sokole, dok su treće mjesto uzeli Chemo profili Zagreb, inače druga ekipa Detona.