26/07/2014 - 20:30 - TK Split
  • Izvještaj
  • Rezultati
  • Fotogalerija

Od 25. do 27. srpnja se u Splitu na Firulama održalo prvo izdanje turnira u rukometu na pijesku “EBT Split Calling”. U muškom dijelu natjecanja sudjelovalo je 10 momčad raspoređene u dvije skupine. Pobjednik skupine išao je direktno u finale, dok su drugoplasirana i trećeplasirana ekipa trebali igrati dodatno razigravanje, tj. četvrtfinale.

Uz BHC Sesvete u skupini A se našla domaća momčad White Boysi, Kaštrog Hun, Studenati i Chemo profili. U prvoj utakmici protiv glavnog favorita turnira, White Boysa, upisan je poraz bez osvojenog seta. Drugi susret, protiv Kaštrog Huna, loše je otvoren i prvi set je izgubljen sa 16:14. Odlična igra u drugom setu rezultirala je s visokih 15:30. U raspucavanju je nedostajalo koncentracije te su protivnici slavili s 5:4. Treća utakmica bila je protiv Studenata, a naši dečki su s 12:15 i 13:15 osvojili prva dva boda. U odlučujućoj utakmici protiv starih poznanika Chemo profila bili smo bolji i s 0:2 izborili 3. mjesto u skupini. Na 2. mjestu se našla ekipa Kaštroga zbog boljeg međusobnog omjera.

U četvrtfinalu smo u kišnim uvjetima igrali protiv Sokola, ali smo ispali nakon raspucavanja. U polufinalu su se trebale sastati momčadi Let Cepelin Toma-Soft i Kaštrog Hun te White Boysi i Sokol, dok je naša momčad za 5. mjesto trebala igrati protiv BHC Čakovca. Ali, niti jedan od navedenih susreta se nije odigrao zbog kiše koja je padala čitav dan.

Odlučeno je da će se pitanje pobjednika odlučiti uoči novog izdanja turnira u 2015. godini.

1. White Boys 4 3 1 0 6 8:0
2. Kaštrog Hun 4 2 0 2 4 4:6 2 1-0-0 (2-1)
3. BHC Sesvete 4 2 1 1 4 5:4 0 0-1-0 (1-2)
4. Chemo profili Zagreb 4 1 1 2 2 3:6 2 1-0-0 (2-0)

27.7. 18:00 5.-6. mjesto BHC Čakovec BHC Sesvete – : –

* Turnir je prekinut kiše nakon četvrtfinalne utakmice između Sokola i BHC Sesvete.