02/08/2015 - 16:00 - Salgótarján Strand
  • Izvještaj
  • Rezultati
  • Fotogalerija

Na jednom od najjačih europskih turnira osvojili smo tek 8. mjesto u konkurenciji 18 ekipa, ali najbitnije je da smo osvojili nove bodove za EBT ljestvicu i tako izborili plasman na EBT Finals po prvi puta! Sama igra bila je bolja nego što konačni plasman ukazuje.

U skupini C igrali smo protiv ekipa Bgy. RUSH (Mađarska), AKRP Zagreb, Budaörs Beach Stars (Mađarska) i Paksoft Camelot (Nizozemska). Sve utakmice pobijedili smo rezultatom 2-0, a posebno dobro odigrali smo protiv dvostrukih europskih prvaka Budaörsa i nizozemskih prvaka Paksoft Camelota. U četvrtfinalu ždrijeb nas je spojio s nedavnim protivnikom u finalu Balaton Opena – CBP Algecirasom. Prvi set smo odigrali dosta loše – visok pritisak i pokretljiva obrana protivnika zadavala nam je puno problema, dok smo u drugom setu odigrali bolje, ali ipak nedovoljno za pobjedu protiv kvalitetnog protivnika poput Španjolaca.

U razigravanju od 5. do 8. mjesta igrali smo protiv aktualnih osvajača EHF Champions Cupa i višestrukih doprvaka Europe – ruskog Ekaterinodara. Pobjeda bi nam osigurala nastup na EBT Finalsu iduće godine pošto su nam konkurenti (Chemo profili Zagreb i KRP Sokol) ispali u grupnoj fazi. U prvom setu vodili smo većinu seta, ali pred kraj Rusi dolaze do prednosti od 2 razlike te je trener Kristijan Žagar primoran pozvat time-out. Spora reakcija zapisničkog stola ostavila nam je samo tri sekunde za izvršenje napada, što nije bilo dovoljno da izborimo “zlatni gol”. U drugom setu odigrali smo odlično i izborili raspucavanje. U pravoj drami Rusi su slavili nakon što je pri rezultatu 5-4 ruski vratar presjekao loptu Ivana Ćurkovića za Romana Dizdara. Takav rasplet značio je da naš put na EBT Finals ovisi o utakmici za 9. mjesto između Chemo profila i domaćina turnira – Salgotarjan Strandepitoka. Ta utakmica igrala se u isto vrijeme kada i naš novi susret protiv Budaörsa. Prvi set smo izgubili 19-18, a koncentracija je većinu seta bila na terenu do gdje su u konačnici Mađari pobijedili. U drugom setu smo odigrali vrlo dobro i izborili raspucavanje gdje su naši protivnici bili s(p)retniji.

Turnir je osvojila ekipa Dinamit BHC koju smo pobijedili u polufinalu Balaton Opena, dok je drugo mjesto osvojila španjolska Alcala.

Vratar Matej Grubišić zadovoljan je igrom momčadi i ispunjenim ciljem:
“Mislim da je naša igra bila vrlo dobra tijekom cijelog turnira, izuzev utakmice protiv Algecirasa u četvrtfinalu, te zato mislim da 8. mjesto ne prikazuje našu stvarnu kvalitetu. Zadnje dvije utakmice protiv Ekaterinodara i Budaörsa odigrali smo vrlo dobro, ali jednostavno odlučivali su detalji u raspucavanju. Na Balaton Openu smo pobijedili sva raspucavanja koja smo igrali, ovdje su protivnici imali malo više sreće i to je odlučilo. Ipak, mislim da možemo biti zadovoljni jer smo ostvarili cilj, a to je plasman na EBT Finals.”

Na turniru su nastupili: Dominik Marković, Matej GrubišićIvan Ćurković, Matija Geštakovski, Romano Dizdar, Mario LackovićKlaudio Hranjec, Toma Akmadžić i Marko Ćurković, dok je ekipu vodio Kristijan Žagar.

Detaljne rezultate možete pogledati ovdje.

2.8. 13:20 5.-8. mjesto SC Ekaterinodar BHC Sesvete 2 : 1 19 : 16 20 : 22 6 : 2
2.8. 13:20 5.-8. mjesto Monterero CDH Budaörs Beach Stars 2 : 1 20 : 18 15 : 20 5 : 4
2.8. 13:20 Polufinale Dinamit BHC CBP Algeciras 2 : 1 24 : 18 21 : 20
2.8. 14:40 Polufinale CBP Alcala Hir-Sat BHC 2 : 1 22 : 18 18 : 26 7 : 6
2.8. 16:00 7.-8. mjesto Budaörs Beach Stars BHC Sesvete 2 : 1 19 : 18 20 : 21 7 : 6
2.8. 16:00 5.-6. mjesto SC Ekaterinodar Monterero CDH 2 : 1 22 : 23 16 : 9 5 : 2
2.8. 16:40 3.-4. mjesto CBP Algeciras Hir-Sat BHC 2 : 1 17 : 15 18 : 19 7 : 4
2.8. 18:00 Finale Dinamit BHC CBP Alcala 2 : 1 22 : 20 14 : 17 7 : 6