30/05/2015 - 18:30 - Hotel Sport
  • Izvještaj
  • Rezultati
  • Fotogalerija

Na pjeskaškom terenu kraj hotela “Sport” u Ivanić Gradu održan je prvi turnir (od tri) u sklopu Prvenstva Hrvatske. Ivanić je prošle godine organizirao EBT turnir, a BHC Dubrava je u obje konkurencije osvojila turnir.

Turnir se održao 30. i 31. svibnja 2015., a nastupilo je 10 ekipa u muškoj i 3 ekipe u ženskoj konkurenciji.

Prvog dana je ekipa Sesveta igrala tri utakmice – protiv White Boysa i Chemo profila Zagreb, dok je ekipa Spiritus Fortis odustala od nastupa. U prvoj utakmici odigrali smo dobro u napadu i loše u obrani u prvom setu te loše u napadu i dobro u obrani u drugom setu što dakako nije bilo dovoljno za pobjedu protiv White Boysa. Protiv Chemo profila odigrali smo izuzetno loš prvi set, pogotovo u obrambenom segmentu, dok smo drugi set odigrali bolje i izborili raspucavanje. Nažalost u raspucavanju naši protivnici su bili spretniji.

Nedjelja je nosila dvoboj s Dubravom, a pobjeda bi omogućila 2. ili 3. mjesto u skupini i povoljniji ždrijeb u četvrtfinalu, ali to se ipak nije dogodilo. Susjedi iz Dubrave odigrali su bolje oba seta i zasluženo pobijedili s 2-0, što je značilo da u četvrtfinalu igramo protiv osvajača EBT Mastersa – Detono Zagreba. Protiv spomenutog protivnika odigrali smo vrlo dobar prvi set, gdje smo vodili do 6. minute, ali nakon toga je protivnički vratar David Heningman nanizao nekoliko obrana i donio prevagu svojoj ekipi. U drugom setu Detono je opet bio bolji, a priliku za igru su dobili i naši juniori. Pošto je Detono osvojio turnir u muškoj konkurenciji završili smo na 5. mjestu, dok je ženska ekipa Dubrave obranila naslov.

Na turniru su nastupili: Ivan Udovičić, Dominik Marković, Ivan Ćurković, Matija Geštakovski, Romano Dizdar, Bruno Hranjec, Mario Lacković, Josip Topić, Klaudio Hranjec i Zvonimir Mišar.