20/06/2015 - 17:00 - Hotel Sport (Ivanić Grad)
  • Izvještaj
  • Rezultati
  • Fotogalerija

U Ivanić Gradu se od 20.-21.6. održao treći i završni turnir Prvenstva Hrvatske u rukometu na pijesku. Nakon prva dva turnira na vrhu poretka Prvenstva Hrvatske nalazio se Detono Zagreb, a zatim su slijedili White Boysi (koji nisu nastupili na turniru), BHC Sesvete te četiri boda iza BHC Dubrava i KRP Nevažni.

Na turniru je nastupilo šest ekipa u muškoj konkurenciji, a igralo se u liga sustavu nakon čega je slijedilo razigravanje za četiri najbolje plasirane ekipe. Turnir smo otvorili porazom protiv Detono Zagreba (0-2), a zatim smo nanizali četiri pobjede i osvojili 2. mjesto u skupini. Najprije smo pobijedili Chemo profile Zagreb s 2-0 (u drugom setu na zlatni gol), a nakon toga smo igrali dvije utakmice u nepovoljnim vremenskim uvjetima (obilna kiša). U takvim uvjetima u početku se nismo najbolje snašli te smo prvi set protiv BHC Dubrava otvorili sa zaostatkom 0-10, a tako veliki zaostatak nismo uspjeli stići do kraja seta – završilo je 15-20 za protivnike. U drugom setu smo se prilagodili i nastavili ritmom s kraja prvog seta te pobijedili 19-16 i tako izborili raspucavanje. U raspucavanju je Romano Dizdar u ulozi vratara obranio jedan šut i isprovocirao promašaj protivnika i tako donio vrijednu pobjedu protiv izravnih konkurenata za 2. mjesto u Prvenstvu Hrvatske. U zadnjoj utakmici dana igrali su međusobno prva i druga ekipa te je prva ekipa uvjerljivo pobijedila u oba seta.

U nedjelju je preostao dvoboj protiv ekipe KRP Nevažni koji su ostali bez šansi za prolazak skupine. Unatoč početnom zaostatku u prvom setu (2-8) uslijedila je serija 12-2 i set je završen u našu korist (14-10). Drugi set je od početka do kraja bio u znaku Sesveta te je utakmica završena rezultatom 2-0.

U polufinalu čekala nas je trećeplasirana Dubrava koja je osvojila 7 bodova u skupini. U dva izuzetno uzbudljiva seta Ivan Ćurković je oba puta zabio pobjednosne golove u posljednjim sekundama i tako donio pobjedu i drugo mjesto u Prvenstvu Hrvatske. Dobar otpor pružili smo ekipi Detona u finalu, ali višestruki prvaci Europe su na kraju bili bolji i zasluženo osvojili turnir i Prvenstvo Hrvatske. Najbolji igrač turnira je Ivan Jurić iz Detono Zagreba, a vratar Ivan Jugović iz Chemo profila Zagreb.

Na turniru su nastupili: Ivan Udovičić, Romano Dizdar, Ivan Ćurković, Petar Puljić, Zvonimir Mišar, Kristijan Žagar, Klaudio Hranjec i Marko Ćurković.

Vrijeme Faza Ekipa 1 Ekipa 2 Rezultat 1. set 2. set Penali
21.6. 15:20 Polufinale  Detono Zagreb  Chemo profili Zagreb 2 : 0 30 : 13 18 : 16
21.6. 16:00 Polufinale  BHC Sesvete  BHC Dubrava 2 : 0 19 : 18 21 : 20
21.6. 17:20 5.-6. mjesto  Nevažni  Young Guns Sesvete 2 : 0 10 : 0 10 : 0
21.6. 18:00 3.-4. mjesto  Chemo profili Zagreb  BHC Dubrava 2 : 0 20 : 15 14 : 12
21.6. 19:20 Finale  Detono Zagreb  BHC Sesvete 2 : 0 22 : 16 26 : 15