11/07/2015 - 19:00 - Varosi Strand (Keszthely)
  • Izvještaj
  • Rezultati
  • Fotogalerija

U mađarskom Keszthelyju se od 11.-12.7. održavao jedan od najjačih europskih turnira – Balaton Open 2015. U muškoj konkurenciji nastupilo je 13 ekipa iz 5 država (Mađarska, Hrvatska, Srbija, Španjolska i Slovačka), dok je u ženskoj nastupilo 10 ekipa iz 4 države (Mađarska, Hrvatska, Srbija, Slovačka). Na turnir smo otputovali s 10 igrača, a zbog neodgodivih obveza na turniru nisu mogli nastupiti Romano Dizdar, Zvonimir Mišar i Petar Puljić te su stoga ekipu pojačali Matej Grubišić (KRP Nevažni) i Igor Smolković (BHC Dubrava).

Prvi dio natjecanja odigravao se u 4 skupine po 3 momčadi (u jednoj skupini bilo 4 momčadi), a prve dvije ekipe iz svake skupine izborile su prolaz u drugi krug. Ždrijeb nas je stavio u skupinu s mađarskom ekipom Happy Hands i prvacima Španjolske – CBP Algeciras. Ujutro u 10.20h igrali smo prvu utakmicu protiv Mađara i pobijedili 2-0 te osigurali prolazak u drugi krug. Pobjeda nad Algecirasom donijela bi nam nešto lakši ždrijeb u drugom krugu, a u izuzetno napetoj utakmici to se i dogodilo. Prvi set smo bili u vodstvu većinu vremena, ali smo na kraju ipak izgubili 16-17. U drugom setu vodstvo nismo ispustili i na kraju je završilo 21-20, ali bez drame jer su Španjolci zadnji gol postigli u zadnjim sekundama kada je sve bilo odlučeno. Raspucavanje smo odradili odlično – svih pet izvođača bilo je sigurno, dok su naši vratari zaustavili dva pokušaja Španjolaca.

Drugi krug se igrao u dvije skupine po četiri momčadi, a prve dvije ekipe iz svake skupine išle su u polufinale. Između pobjede protiv Španjolaca i utakmice protiv White Boysa imali smo tek 15-ak minuta odmora. Pošto smo protiv White Boysa igrali nekoliko puta na domaćim turnirima nepoznanica nije bilo. Oba seta odrađena su odlično i upisana je uvjerljiva pobjeda. Četvrtu utakmicu dana igrali smo u 19h protiv pobjednika iz 2012. – ekipe Salgótarjáni Strandépítők. U prvi set ušli smo nervozno i uz lošu obranu izgubili 16-22, dok je u drugom setu upravo odlična obrana predvođena Matejom Grubišićem na vratima donijela prevagu i pobjedu u setu (16-13). U raspucavanju je jednu loptu obranio Ivan Udovičić, dok je mađarski vratar promašio udarac s gola na gol i to je bilo dovoljno da se upiše četvrta pobjeda u danu i osigura prvo mjesto u skupini, tj. polufinale. U nedjelju ujutro smo igrali utakmicu koja nije imala rezultatskog značaja protiv domaćina turnira, ekipe Hir-Sat Keszhtely, i izgubili 2-0 u setovima. Na toj utakmici trener Kristijan Žagar dao je priliku svim igračima i odmorio igrače koji su podnijeli najveći teret tijekom subote.

Protivnik u polufinalu bila je ekipa Dinamit BHC koja je krajem svibnja igrala finale EBT Finalsa, a sezonu 2014. je završila s najviše bodova na EBT ljestvici. Prvi set smo dobili pogotkom Igora Smolkovića u zadnjim sekundama, a drugi set je pripao Mađarima. U raspucavanju se opet iskazao Ivan Udovičić koji je obranio jedan udarac, a ispadanje lopte igraču Dinamita odlučilo je utakmicu u našu korist jer su naši pucači bili nepogrešivi. U drugom polufinalu ekipa CBP Algecirasa slavila je protiv Salgótarjána nakon raspucavanja.

U finalu smo prvi set odigrali vrlo dobro, ali Španjolci su odigrali odlično i slavili s 24-22. U drugom setu presudile su pogreške u napadu te je pobjeda i prvo mjesto na turniru zasluženo pripalo Algecirasu.

Najbolji igrač turnira bio je naš Ivan Ćurković koji je tijekom čitavog turnira igrao odlično, a posebno u finalu gdje je bio najbolji strijelac:
„Sretan sam načinom na koji smo odigrali cijeli turnir, naravno da ostaje žao što Španjolce nismo uspjeli pobijediti u finalu nakon što smo ih dobili u skupini, ali treba biti realan i reći da su ipak odigrali bolju utakmicu i zasluženo slavili. Mislim da možemo biti izuzetno zadovoljni ostvarenim rezultatom. Ulažemo puno vremena, truda i znoja i to se napokon počelo vraćati. Čestitam Dubravi i Algecirasu na osvojenim naslovima, ali i svojim dečkima na koje sam stvarno ponosan“.

U ženskoj konkurenciji ekipa BHC Dubrava osvojila je prvo mjesto.

Na turniru su nastupili: Ivan Udovičić, Matej GrubišićIvan Ćurković, Matija Geštakovski, Igor Smolković, Bruno Hranjec, Mario Lacković, Josip TopićKlaudio Hranjec i Marko Ćurković, dok je ekipu vodio Kristijan Žagar.

Vrijeme Faza Ekipa 1 Ekipa 2 Rezultat 1. set 2. set Penali
12.7. 13:00 Polufinale CBP Algeciras Salgótarjáni Str. 2 : 1 19 : 18 20 : 21 7 : 4
12.7. 13:00 Polufinale Dinamit BHC BHC Sesvete 1 : 2 18 : 20 26 : 14 6 : 8
12.7. 15:40 3.-4. mjesto Salgótarjáni Str. Dinamit BHC 2 : 0 18 : 16 17 : 12
12.7. 17:00 Finale CBP Algeciras BHC Sesvete 2 : 0 24 : 22 17 : 12