Pobjedom osigurano 7. mjesto!

22/05/2016

Zadnjeg dana ebt Finalsa igrane su utakmice za plasman. Mi smo igrali u 13h protiv CBP Algecirasa, ekipe koja je u prošloj godini skupila najviše bodova na ebt ljestvici. Protiv Španjolaca smo igrali dva puta na Balaton Openu u srpnju 2015. godine i upisali pobjedu u skupini i poraz u finalu, te nakon toga u četvrtfinalu Salgo Cupa gdje smo poraženi rezultatom 0-2.

Prvi set smo odigrali vrlo dobro i smireno u napadu, a uz nekoliko obrana vratara smo se odvojili i tu prednost zadržali do samog kraja. Drugi set su Španjolci odigrali s vrlo malo grešaka i zasluženo izborili raspucavanje. U raspucavanju je briljirao vratar Dominik Marković koji je obranio čak tri šuta protivnika, a Ivan Ćurković i Mario Lacković su bili uspješni i tako osigurali pobjedu.

Prije naše utakmice srpski BHC 2areg je nakon raspucavanja porazio mađarski Dinamit BHC u utakmici za 9. mjesto, a nakon naše utakmice poljska BHT Auto Forum Petra Plock bila je uvjerljiva u utakmici za 5. mjesto protiv Portugalaca rezultatom 2-0.

U polufinalu drugi hrvatski predstavnik Detono Zagreb tijesno je poražen u oba seta protiv grčkog G.A.S. Kilkis Akropolis te je put nastavio u utakmici za 3. mjesto gdje su uvjerljivo svladali nizozemski Paksoft Camelot. Finale je ponudilo pravu rukometnu poslasticu. Grci su pobijedili u prvom setu, a ruski Ekaterinodar je nakon preokreta i velike borbe odnio pobjedu u drugom setu te se pristupilo raspucavanju. Tamo su Grci nakon šest serija završili kao pobjednici i osvojili svoj prvi ebt Finals. Ipak, treba napomenuti da su u ekipi imali pet reprezentativaca Brazila i reprezentativca Tunisa. U ženskoj konkurenciji naslov je obranila mađarska ekipa Agenta Girls ispred domaće ekipe AC Spartacus Goalbet, dok je treće mjesto pripalo nizozemskoj ekipi Paksoft Camelot.

Najbolji strijelac turnira bio je marker CBP Algecirasa Ignacio Oleaga Ballester, najbolji vratar je Robbert Krujine iz Paksoft Camelota, a MVP turnira je Nailson de Sousa do Amaral iz grčke ekipe G.A.S. Kilkis Akropolis.

Nagrada za fair play pripala je našoj ekipi u muškoj konkurenciji!

Naš Ivan Ćurković završio je natjecanje kao treći najefikasniji strijelac s prosjekom od 13 pogodaka po utakmici te pet u ukupnom poretku strijelaca sa 65 postignutih pogodaka.

Današnji dan i cijeli turnir komentirao je junak današnje utakmice Dominik Marković:

“Prvi set je bio odličan, u drugome smo bili lošiji, a onda je došao shootout koji smo odigrali jako odlično. Mislim da nismo zaslužili sedmo mjesto s onim što smo pokazali, ali šta je tu je, sljedeće godine će, nadam se, biti bolje”

Trener Kristijan Žagar dao je svoje viđenje na današnji dan:

“Mislim da smo odigrali vrlo dobru utakmicu i da smo sigurniji ušli u raspucavanje. Na vratima je bio odličan Dominik Marković, ne samo u raspucavanju, već i u cijeloj utakmici. Danas smo malo prilike dali i mlađim igračima da osjete pijesak na ovako velikom natjecanju. Sve u svemu vrlo sam zadovoljan našim nastupom na ebt Finalsu i mislim da po prikazanoj igri zaslužujemo više od samo 7. mjesta, jer na kraju smo imali tri pobjeda i dva poraza, dok su recimo Rusi koji su uzeli srebro završili turnir s tri poraza.”