Osvojen Zagreb Open 2016!

19/06/2016

Vikend od 17. do 19. lipnja 2016. zlatnim slovima će ostati upisan u povijest našeg kluba. Po prvi puta smo osvojili jedan ebt turnir, a ujedno smo uspjeli sustići ogromni zaostatak iza Dubrave i osvojiti srebrnu medalju u Prvenstvu Hrvatske!

U skupini smo redom porazili srpski BHC Helios Beograd, a nakon toga BHC Čakovec 2 i Tigrove (juniorska reprezentacija), da bi od Detona izgubili nakon raspucavanja. Skupinu smo odigrali bez prvog markera Romana Dizdara, dok je Klaudio Hranjec odigrao samo prvu utakmicu. U nedjelju su se igrala završnica, a napokon smo bili u punom sastavu. Ždrijeb nas je spojio sa Sokolima, prvoplasiranom ekipom skupine C, od kojih smo poraženi u Ivanić Gradu u borbi za 3. mjesto. Ovoga puta smo mi imali više sreće i slavili s 2-0 u setovima, ali oba seta su završila samo jedan poen razlike. U drugom četvrtfinalu BHC Čakovec je kreirao mini iznenađenje i nakon raspucavanja porazio BHC Dubravu, što je značilo kako ćemo imati priliku uzvratiti Čakovčanima za poraz dva tjedna ranije u četvrtfinalu Čakovec Opena. Prvi set su obje ekipe odigrale dobro, a iako smo vodili većinu vremena, nismo iskoristili šut za pobjedu u setu i igralo se na zlatni gol. Klaudio Hranjec je uzeo loptu, a Mario Lacković iz drugog pokušaja zabio i osigurao prednost od 1-0 u setovima. Drugi set smo odigrali fantastično i bez većih problema osigurali finale protiv Detona. Finale je bilo iznimno zanimljivo. Prvi set smo vodili većinu vremena, ali pred kraj seta Detono predvođen fantastičnim vratarom Davidom Heningmanom sustigao je prednost i u zadnjim sekundama zabio za konačnih 13-12. Drugi set je protekao na sličan način, ali ovoga puta nije nam pala koncentracija u zadnje dvije minute te smo izborili 1-1 u setovima i raspucavanje. To je bilo ukupno peto raspucavanje protiv Detona ove godine, a skor je bio 3-1 za Detono, no predvođeni odličnim vratarima Dominikom Markovićem i Ivanom Udovičićem stigli smo do druge pobjede nad Detonom ove godine i do našeg prvog osvojenog turnira. Rano ispadanje BHC Dubrave otvorilo nam je mogućnost da osvojimo 2. mjesto u Prvenstvu Hrvatske, a na kraju se to i dogodilo uz razliku od samo 2 boda. Novi-stari prvak je Detono Zagreb koji je osvojio dva prva i jedno drugo mjesto te zasluženo nastavio pobjednički niz.

Najboljim igračem turnira proglašen je Ivan Ćurković, no nagradu je poklonio našem pivotu Klaudiju Hranjecu, koji je bio fantastičan tijekom čitavog turnira i bio ključna karika za naš veliki uspjeh!

Druga ekipa Centro Team Sesvete u skupini je završila na 4. mjestu, uz poraze od BHC Dubrave i dobar otpor BHC Čakovcu i Dabas Beach Boysima, dok je pobjeda upisana nad Dugim Ratom.

Ženska ekipa je nakon raspucavanja porazila Leptiriće, ali izgubila od Detona i Agenta Girlsa s 2-0 u setovima. Na kraju nam je za plasman u četvrtfinale nedostajalo samo 2 gola, jer su djevojke iz BHC Čakovca zbog bolje gol razlike završile kao druga najbolje trećeplasirana ekipa. No, treba napomenuti da su djevojke na turnir došle bez nekoliko ključnih igračica te su na kraju završile na 4. mjestu u Prvenstvu Hrvatske. Naslov su obranile cure iz BHC Dubrave.

Pehar su osvojili i dečki 2004. godište koji su u tri utakmice upisali tri pobjede protiv dvaju ekipa RK Dubrave i zasluženo osvojili 1. mjesto u svojoj konkurenciji. Nastupili su Noa Ćurković, Nikola Ivanković, Ante Marinić, Ivan Marić, Ante Šekelja, Borna Šnjarić i Josip Tomić.

Junak raspucavanja vratar Dominik Marković komentirao je veliki uspjeh naše ekipe:

“Mislim da smo odlično odigrali. U prvom setu smo bili u malo lošijem izdanju u napadu, a Detono je to kao iskusnija ekipa iskoristio. Drugi smo pokazali bolju igru i ukupno gledajući zasluženo slavili. Imamo perspektivu za dalje i nadam se da će biti još puno turnira koje ćemo osvojiti u budućnosti.”

Dečke 2004. godište, kao i žensku ekipu, vodio je Marko Ćurković:

“Djevojke su s obzirom na izostanke odigrale dobro i vidljiv je napredak u igri, a unatoč svemu uspjeli smo namučiti Detono u drugom setu, ali nedostajalo je malo sportske sreće da utakmica ode u raspucavanje. Dečki 2004. godište već su nastupili na Jarun kupu prije mjesec dana i tamo su završili peti iako su imali isti broj bodova kao i prve četiri ekipe, ali nisu imali sreće boriti se za medalje. Ovoga puta su odigrali odlično sve utakmice i zasluženo osvojili turnir. Posebno me veseli činjenica da mladi rukometaši vole igrati rukomet na pijesku i da imaju želju i dogodine nastupati za naš klub. Šlag na tortu bila je odlična utakmica muške ekipe protiv Detona u finalu – zasluženo smo osvojili prvo mjesto.”

Turnir je prokomentirao trener muške ekipe Kristijan Žagar:

“Pohvalio bi sve dečke redom, odigrali smo odličan turnir od početka do kraja. Drago mi je bilo vidjeti da kada nekoga u ekipi nije išlo, ostali su to nadoknadili i iz toga razloga nismo imali crnih rupa u igri. Uz koncentriranu igru te uz dozu sportske drskosti, koje je možda nedostajalo na prva dva turnira, otišli smo napokon do kraja. Ovo je velika stvar za naš klub, a ujedno veseli što smo obranili srebro u Prvenstvu Hrvatske, pošto je BHC Dubrava iznenađujuće ispala već u četvrtfinalu.”